ربات معامله‌گر تریدینگ ویو چیست + توضیح کامل بک تست و فوروارد تست

Sunday، ۱ Aabaan ۱۴۰۱

استراتژی تریدینگ ویو یا ربات معامله‌گر تریدینگ ویو چیست؟

ربات تریدینگ ویو یک قطعه کد کامپیوتری هست که برای شبیه سازی معاملات نوشته شده است و این قابلیت را دارد تا بک تست (شبیه سازی معاملات در گذشته) و فوروارد تست (شبیه سازی معاملات در آینده) را به خوبی انجام دهد. ربات‌های تریدینگ ویو که به دو بخش کلی اندیکاتور و استراتژی تقسیم میشوند، با زبان برنامه نویسی مخصوص تریدینگ ویو با نام پاین اسکریپت ‌pine script نوشته می‌شوند.

همچنین ببینید :‌شما میتوانید ربات ترید خود را داشته باشید - سفارش ربات ترید اختصاصی

تفاوت اندیکاتور و استراتژی در پاین اسکریپت و تریدینگ ویو چیست؟

اندیکاتورها که با نام study نیز در ورژن های قبل از ۵ شناخته میشوند توانایی نمایش بر روی چارت دارند، درست به مانند یک اندیکاتور میتوانند پس از انجام سری محسباتی یک خط یا نشان یا برچسب یا ... روی صفحه نمایش دهند.

اما استراتژی‌ که به ربات‌های معامله‌گر تریدینگ ویو هم شناخته میشوند میتواند علاوه بر نمایش اطلاعات بر روی چارت یک معامله را به بصورت شبیه سازی انجام دهند و حتی این توانایی را دارند که این درخواست ها را به صرافی فرستاده تا مستقیما برای شما معامله انجام دهد.

علاوه بر این ها با ربات‌های تریدینگ ویو شما میتوانید به چند شاخص اقتصادی و مالی بسیار مهم استراتژی معاملاتی ربات دسترسی داشته باشید که در مقاله‌ای به صورت جداگانه مفصل به آن خواهیم پرداخت. این اطلاعات در بخش starategy tester نمایش داده می‌شوند.

ربات‌های دسته بندی دستیار ترید جزو گروه اندیکاتورها و ربات‌های نیمه اتوماتیک معامله‌گر جزو گروه استراتژی ها میباشند.

بک تست در تریدینگ ویو چیست ؟

فرآیند بک تست در تریدینگ ویو یک راه برای بررسی عملکرد یک استراتژی معاملاتی در ترید میباشد که از طریق یک قطعه کد کامپیوتری میتواند داده‌هایی که در گذشته بازار حتی سال‌ها قبل اتفاق افتاده را شبیه سازی کند و نتیجه آن این میشود که به شما میگوید اگر از تاریخ ۱ سال پیش تا به امروز از این ربات یا استراتژی استفاده میکردید تا به امروز چه میزان سود یا زیان داشتید و حتی میتواند بر روی چارت به شما نشان دهد که در کجا وارد معامله شده و در کجا از معامله خارج شده است. این بک تست ها میتواند دید بسیار خوبی از یک استراتژی به ما بدهد و از ضرر در پول واقعی ما جلوگیری کند.

بک تست یکی از مهم ترین مراحل در بهینه سازی و ساخت یک استراتژی معاملاتی است بدون آن که برای این منظور سرمایه و وقت خود را هدر بدهید.

بک تست گرفتن در تریدنگ ویو چگونه است ؟

بک تست گرفتن در تریدینگ ویو زمانی که استراتژی خود را تبدیل به کد کرده اید بسیار کار ساده‌ای است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که استراتژی را به چارت خود اضافه کنید(دقیقا مشابه اضافه کردن یک اندیکاتور عادی) و اون قطعه کد به صورت اتوماتیک مابقی کار را برای شما انجام میدهد و بر روی تمام داده‌های گذشته بازار که به Historical data معروف هستند اجرا میکند تا نتیجه را برای شما محاسبه کند.

فوروارد تست چیست و در تریدینگ ویو چگونه کار میکند؟

با وجود اینکه ما در بک تست اطلاعات بسیار خوبی از ربات و استراتژی خود میگیریم، اما حتمت نیاز هست که این استراتژی را در شرایط آینده بازار هم تست کنیم بدون اینکه سرمایه خود را درگیر کنیم، به مانند ترید کردن با پول کاغذی و اجازه بدهیم ربات برای ما ترید‌هایی که در آینده بازار پیش می‌آیند را با این سرمایه خیالی انجام دهد و نتیجه آن را نیز به صورت گزارشی به ما ارائه کند.

حتما بخوانید : سفارش ربات معامله‌گر اختصاصی + قیمت و جزئیات

فوروارد تست چیست؟‌

بررسی عملکرد ربات با داده هایی که به صورت آنلاین در لحظه اتفاق می‌افتد و ربات بر اساس استراتژی که آن را برنامه نویسی کرده ایم شروع به انجام معامله میکند و به صورت خودکار معامله را با حدسود یا حد ضرر پایان میدهد.

تفاوت و شباهت‌های بک تست و فوروارد تست چیست؟

در هر دو ربات معامله‌گر بر اساس استراتژی که توسط برنامه نویس پاین اسکریپت نوشته شده است شرروع به شبیه سازی معامله میکند با این تفاوت که در بک تست با داده‌های گذشته بازار این کار را انجام میدهد اما در فوروارد تست با داده‌هایی که واقعا در بازار دارند الان اتفاق میفتد اینکار را انجام میدهد.

برای اطمینان از سودده بودن و عملکرد یک ربات ترید یا استراتژی در تریدینگ ویو بهتر است حتما هر دو تست را انجام بدهد.

چگونه فوروارد تست را در تریدنگ ویو انجام دهیم؟

بعد از اینکه ربات را به چارت مورد نظر و تایم فریم دلخواه خود اضافه کردین با باز نگه داشتن صفحه مرورگر و اطمینان از اینکه اینترنت پایدار و خوبی داررید بگذارید تا چارت باز بماند و ربات به صورت اتوماتیک به دنبال موقعیت ‌های ترید برای شما هست تا هروقت موقعیت جدیدی پیدا شد ترید را ایجاد کند و منتظر حد سود یا حد ضرر باشد.

ربات‌های معامله‌گر نیمه اتوماتیک

ربات‌های دستیار ترید

ربات‌های معامله‌گر تمام اتوماتیک

مطالب وبلاگ

مزایای استفاده از ربات‌های معامله‌گر و ترید اتوماتیک در ۲۰۲۲
اصول اولیه ترید الگوریتمی با ربات - بررسی مفاهیم و چند مثال
5 مرحله از زندگی ربات های ترید
ربات معامله‌گر تریدینگ ویو چیست + توضیح کامل بک تست و فوروارد تست
تحلیل و پیش بینی ربات‌های معامله‌گر و دستیار ترید- ۲۶ مهر
کدام رمز‌ارز‌ها برای ربات‌های معامله‌گر مناسب ‌تر است؟ معرفی ‌ربات‌های ترید رمز‌ارز
کپی تریدینگ با ربات‌های معامله‌گر + معرفی برترین ربات‌ها
صفر تا صد ربات فارکس + معرفی بهترین ربات‌های ترید بازار
مزایای استفاده از ربات ترید | کسب سود بیشتر در زمان کمتر
انواع ربات‌های معامله‌گر چیست و چرا باید از آنها استفاده کنیم؟
سرمایه گذاری و معامله گری چه تفاوت ها و شباهات هایی باهم دارند؟
چرا ربات های معامله گر هوشمند؟
بررسی کامل ربات معامله‌گر توکیو - TOKYO
همکاری در فروش محصولات تریدینگ ربات
ربات معامله گر خودکار چیست و چگونه کار میکند؟ به همراه نمایش مثال بر روی چارت
همکاری سازمانی با تردینگ ربات (trading-robot.ir)